english | česky
home

Aktuality


Po čtyřech letech se otevírá obor ROMISTIKA na FF UK, přihlášky ke studiu je možné podávat tradičně do konce února.

Vyzkoušejte nové metodiky pro výuku romštiny!

V archivu Romano džaniben jsou nyní dostupné texty od roku 2000 do současnosti, aktuální ročník je celý volně dostupný pouze předplatitelům. I nadále pokračujeme v rekonstrukci stránek.

Osobní vzpomínku a výzvu současné ředitelky spolku Romano džaniben, Lady Vikové, k desetiletému výročí úmrtí M. Hübschmannové si můžete přečíst zde.

Jsem vysmátej / (Rozhovor K. Ryvolové s mladým výtvarníkem Damiánem Dudášem ze Starého Plzence)

Reportážně laděný rozhovor s mladým romským výtvarným umělcem, který je osobitý nejen ve svém výtvarném projevu, ale i svým neformálním a otevřeným způsobem vyjadřování, je příjemným úvodem pro barevnou přílohu: 10 olejomaleb z umělcovy dílny. I černobílý fotoportrét jej představuje jako stále se usmívajícího člověka s pozitivním postojem ke světu i k životu. Neformální rozhovor o dětství, počátcích jeho tvorby, o současných plánech, ale i o jeho vztahu k romství je doplněn mnoha přínosnými a mnohdy odbornými poznámkami.


1999_3-4_s.123-128_Dudas.pdf:

Publikace: 3-4/1999
Témata: výtvarnictví
Země: Slovensko
Autor: Ryvolová, Karolína
Bibliografický odkaz: Ryvolová, Karolína. 1999. Jsem vysmátej / (Rozhovor K. Ryvolové s mladým výtvarníkem Damiánem Dudášem ze Starého Plzence). Romano džaniben 6 (3): 123–128.
časopis·krajinou příběhů·romistické utopie·ostatní projekty·metodiky·o nás