english | česky
home

Aktuality


Oslovujeme všechny Romky a Romy s výzvou napsat osobní vzpomínku či povídku pro romistický časopis Romano džaniben na téma bezpečí či ohrožení bezpečí.

Po čtyřech letech se otevírá obor ROMISTIKA na FF UK, přihlášky ke studiu je možné podávat tradičně do konce února.

Vyzkoušejte nové metodiky pro výuku romštiny!

V archivu Romano džaniben jsou nyní dostupné texty od roku 2000 do současnosti, aktuální ročník je celý volně dostupný pouze předplatitelům. I nadále pokračujeme v rekonstrukci stránek.

Osobní vzpomínku a výzvu současné ředitelky spolku Romano džaniben, Lady Vikové, k desetiletému výročí úmrtí M. Hübschmannové si můžete přečíst zde.

Indira Gandhiová Romům / (Zahajovací projev)

Česko-romský text. Do romštiny (jihoslovenský dialekt z okolí Selic, okr. Galanta) přel. Alena Lakatošová a do olašského dialektu romštiny přel. Margita Lakatošová. 5 s., 1 fotografie
Zahajovací projev někdejší indické ministerské předsedkyně Indiry Gandhiové na 2. mezinárodním festivalu Romů v indickém Čandígarhu 29. října 1983. Zdůrazňuje význam hudby v bytí Romů a také fakt, že se festival konal právě v Indii - indická kultura je niternou součástí kultury romské.


1998_3_s.4-8_Indira.pdf:

Publikace: 3/1998
Témata: politika
Země: Indie
Autor: Gandhiová, Indira
Bibliografický odkaz: Gandhiová, Indira. 1998. Indira Gandhiová Romům / (Zahajovací projev). Romano džaniben 5 (3): 4–8.
časopis·krajinou příběhů·romistické utopie·ostatní projekty·metodiky·o nás